Przechowywanie letnich rzeczy zimą

Jeśli myślicie już o jesiennych porządkach, w związku ze zbliżającą się zimą, to chodzi Wam zapewne po głowie co zrobić z letnimi rzeczami. W jaki sposób najlepiej przechować letnie ubrania i wszystkich te rzeczy, które nie przydadzą się jesienią i zimą. Co możemy bezpiecznie przechować do wiosny?

Czasem podmieniamy garderobę z letniej na zimową, bo nie mamy w szafie wystarczająco dużo miejsca, żeby trzymać w niej wszystko. A nawet jeśli miejsca mamy dość, to i tak warto chować letnie ubrania, bo nieużywane mogą się po prostu niepotrzebnie niszczyć i kurzyć. Zbyt dużo rzeczy w szafie to też więcej czasu poświęconego na to, żeby znaleźć rzecz, której szukamy. Podobnie jest w każdym innym miejscu w domu, które służy do przechowywania. Jeśli przedmioty sezonowe chowamy do miejsc trudniej dostępnych, mamy łatwiejszy dostęp do tych, których używamy codziennie.

Ubrania i buty

Jak przechowywać letnie ubrania i buty przez długie, chłodne miesiące? Przede wszystkim zadbajmy o to, żeby przed schowaniem były one czyste i dobrze wysuszone. Buty włóżmy do pudełek. Jeśli jest ryzyko, że długo nieużywane stracą kształt, można je wypełnić, wkładając do nich na przykład kawałki tektury. Idealne do przechowywania ubrań, zwłaszcza w małych mieszkaniach, są worki próżniowe. Przechowywane w nich rzeczy zajmują dużo mniej miejsca. Jeśli chcemy, żeby ubrania pozostały na wieszakach, warto poszukać worków próżniowych z wieszakami. Letnią odzież można też włożyć do kartonowych pudełek i trzymać na najwyższej półce w szafie czy w garderobie.

Pozostałe rzeczy

Co jeszcze można schować jesienią? Wszystko to, czego nie będziemy używać co najmniej do wiosny. Torby i ręczniki plażowe, letnie obrusy, koce czy poduszki. Tego typu przedmioty możemy znaleźć też w kuchni (foremki do lodów, drylownice do letnich owoców) i w pokoju dziecięcym (zabawki do piasku, przedmioty do pływania). Wszystko to możemy usunąć z pola widzenia i zyskać dodatkową przestrzeń.

Zdarza się, że część przedmiotów zostawiamy w domu, a część wynosimy do piwnicy czy garażu. W dużych domach jest też wiele miejsc do przechowywania i po kilku miesiącach możemy nie pamiętać, gdzie schowaliśmy dany przedmiot. Jeśli mamy takie obawy, pomocna będzie lista schowanych rzeczy z miejscem ich odłożenia.