W czystym biurze efektywniej pracujemy

W biurze jak w zwierciadle

Czyste biuro sprawia, że efektywnie pracujemy. Trudno też nie zgodzić się z tym, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Szczególnie wtedy, gdy Twój klient odwiedza po raz pierwszy biuro, w którym pracujesz. Co zrobić, żeby poczuł się komfortowo już od momentu przekroczenia progu Twojej firmy? I jak dbać o przestrzeń, by twoi współpracownicy zawsze byli w pełni sił do pracy i czuli się komfortowo?

Nie od dziś wiadomo, że czystość jest jak etykietka. To w jakim otoczeniu przebywasz, często świadczy o tym, jakim człowiekiem jesteś. A przynajmniej decyduje o pierwszym wrażeniu na Twój temat. Wyobraź sobie, że przychodzisz do miejsca, które z daleka odstrasza szarymi ścianami, niezbyt przyjemnym zapachem, zwiędłymi kwiatami, śmieciami walającymi się po kątach. Jesteśmy pewni, że momentalnie wyrobiłbyś sobie zdanie na temat osoby, która Cię zaprosiła. Dlatego tak ważne jest regularne sprzątanie biura – to wizytówka Twojej firmy.

Usługi porządkowe na najwyższym poziomie to pierwszy krok do podniesienia atrakcyjności Twoich pomieszczeń i naturalnie – do lepszego wizerunku w oczach Twoich gości. Liczy się nie tylko to, co pomyśli odwiedzający Cię klient, ale również samopoczucie Twoich pracowników. To oni przebywają w biurze najdłużej i mają z nim styczność po kilka godzin dziennie. Jeśli chcesz, żeby pracowali z większym zapałem, zadbaj o przestrzeń dookoła. Świeża atmosfera poprawia jakość środowiska pracy i wpływa na dobry nastrój. A to naprawdę ważne – badania dowodzą, że w zamkniętych przestrzeniach spędzamy nawet do 90% swojego czasu!

Lokalne usługi sprzątania

Co zrobić, żeby skutecznie uporać się z brudem i zwiększyć efektywność pracy w zespole? Zatrudnić lokalną firmę sprzątającą. Sprawdź wcześniej cennik usług różnych firm sprzątających w mieście, zakres czynności, które dana firma oferuje i podejmij rozsądną decyzję. Wybierz oczywiście profesjonalną, której usługi najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Przeprowadź krótką rozmowę. Szybko zorientujesz się, jakie dana firma ma możliwości i podejście do klienta.  Czy aby na pewno zależy jej na tym samym co Tobie, czyli posprzątanym biurze i satysfakcji z wykonanej pracy?

Zdrowie jest najważniejsze

Dlaczego tak ważne jest pozostawienie tych spraw specjalistom i zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej? Bo tylko taka podejdzie profesjonalnie do swoich obowiązków i sprawi, że Twoi pracownicy będą efektywnie pracować w komfortowej atmosferze. W biurach, a dokładnie w zamkniętych pomieszczeniach, występuje najwyższe stężenie zanieczyszczeń powietrza. Mamy do czynienia z kurzem, roztoczami, różnego rodzaju bakteriami (np. z pleśnią) i alergenami. Tylko ich wyeliminowanie może poprawić samopoczucie pracownika i zminimalizować zachorowalność wszystkich członków zespołu.

Świeża aura

Co ważne, warto zastanowić się również nad zaopatrzeniem swojego biura w odświeżacze powietrza, które je zasysają i przepuszczają przez szereg filtrów. Wyłapują zanieczyszczenia, brzydkie zapachy, a nawet dym papierosowy. Można też bez problemu znaleźć takie, które posiadają filtry wspomagane przez lampy UV. Emitują zabójcze promienie dla mikroorganizmów, takich jak toksyny, wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni. Można je też wzbogacić o olejki eteryczne, dzięki czemu przestrzeń dookoła będzie nie tylko czysta, ale i pachnąca. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich środków i usług firmy sprzątającej, przeszukaj oferty i zwróć uwagę na wszystkie czynniki, które wymieniliśmy wyżej. Zdecyduj się na profesjonalne usługi porządkowe, podnieś jakość pracy swojego zespołu i ciesz się zdrowiem z odświeżaczami powietrza przy boku! Proste rozwiązania są czasem najskuteczniejsze.